Jarné prázdniny 2024

V termíne od 26.02. – 01.03.2024 mali deti v Prešovskom kraji jarné prázdniny. Deti v našom centre mali zabezpečený program a to výletom na plaváreň do Starej Ľubovne. Dňa 26.02.2024 plaváreň navštívila 2. SUS, 27.02.2024 1. SUS a 28.02.2024 3.SUS. Aj touto cestou sa chceme veľmi pekne poďakovať za sprostredkovanie voľného vstupu Plavárni Stará Ľubovňa, za ich ústretovosť a radosť, ktorú našim deťom priniesli. Pobyt na plavárni sa deťom veľmi páčil, vo vode sa dostatočne vyšantili a vybláznili a bol to pre nich veľký zážitok. Výlet v Starej Ľubovni spojili aj s návštevou cukrárne a pizzerie.

V 1. samostatne usporiadanej skupine na ul. 1. mája trávili deti voľné prázdninové dni aj v kuchyni, kde v rámci nácviku samoobslužných činností a prípravy na osamostatnenie sa učili piecť muffiny. V spolupráci s tetou vychovávateľkou Zuzkou sa naučili pripravovať muffiny, osvojiť si postup pečenia a kreatívnosť pri ich zdobení. Každé dieťa bolo vzhľadom k svojmu veku a možnostiam do tejto činnosti zapojené.

Počas jarných prázdnin deti z 1. samostatne usporiadanej skupiny navštívili tiež Podtatranské múzeum v Poprade, kde sa nachádza unikátny nález expozície hrobky kniežaťa zo 4. storočia. Každé dieťa si odnieslo z jarných prázdnin krásne zážitky.