POĎAKOVANIE – Vianoce 2022

„Človek je tak krásny, ako krásna je jeho duša,
veľký, ako veľké je jeho srdce,
starý, na koľko sa cíti,
silný, ako vie pomôcť slabým,
šťastný, ako sa vie tešiť z maličkostí v živote a
múdry na to, aby inšpiroval a zlepšil život ostatným.“

Centrum pre deti a rodiny Spišská Belá vyjadruje poďakovanie všetkým, ktorí počas týchto vianočných sviatkov ukázali, aké veľké je ich srdce, aká je ich sila, akou dokázali pomôcť a aká je ich múdrosť, ktorou zlepšili život deťom v našom centre darovaním vysnívaných darčekov pod vianočný stromček. Vzhľadom k početnému množstvu detí, ktoré sa ocitajú bezmocne v rukách štátnej pomoci a ich odkázanosti umiestnením do zariadení bez rodiny alebo aj s ňou je nemožné vyplniť osobné želania všetkým.

Preto sme veľmi vďační za všetku pomoc, prejavenú ochotu a službu. Každý človek, ktorý dokáže potešiť iných svieti na tomto svete ako hviezda. Navždy bude svietiť na oblohe, aby na jeho dobrotu nikto nikdy nezabudol. To najdôležitejšie, čo deti prežili počas vianočných sviatkov bolo, že neboli smutné a neboli samé a opustené. Ich radosť bola obrovská a veríme, že spomienky na tieto prežité dni ich budú hriať pri srdci ešte dlho. Najkrajšie veci na svete nemôžeme vidieť, ani sa ich dotknúť, môžeme ich cítiť iba srdcom.

A to najcennejšie, čo obdarovanie deťom prinieslo je vedomie, že majú okolo seba ľudí, ktorých na nim záleží, pre ktorých sú dôležité a ktorí si želajú, aby boli vždy šťastné a spokojné. Každý deň, kde je úsmev a láska je úžasný moment. Nech takýchto momentov máte denne tisíce a máte ich s kým spoločne prežívať. Ďakujeme za splnenie všetkých túžob a snov.

„Rieky nepijú vlastnú vodu, stromy nejedia svoje vlastné
ovocie, slnko nesvieti na seba a kvety nešíria svoju vôňu pre
seba. Život pre ostatných je pravidlom prírody. Všetci sme sa
narodili, aby sme si navzájom pomáhali. Bez ohľadu na to, aké
je to ťažké. Život je dobrý, keď sme šťastní, ale je oveľa lepší,
keď sú ostatní vďaka nám šťastní.“ Pápež František