Oslava Dňa Zeme v Bachledovej doline

Každoročne sa v kalendári dňa 22.04.2024 uvádza oslava Dňa Zeme, ako oslava úcty k našej planéte, k Zemi po ktorej chodíme, vďaka ktorej žijeme, hýbeme sa a sme. Aby sme podporili záujem detí o prírodu a učili ich ceniť si krásy nášho okolia, Bachledka pripravila aktivity pre deti v podobe čistenia lesa, zjazdoviek od odpadkov a sadenia stromčekov.

Zároveň sa deti zúčastnili prednášok s odborníkmi z PIENAPu a TANAPu, kde sa dozvedeli viac o dôležitosti ochrany prírody. Veľmi sme sa potešili, že sme na túto akciu boli pozvaní aj my z nášho centra a na ktorej sa mohli zúčastniť deti z 3 samostatne usporiadaných skupín. Pre nepriaznivé počasie sa z pôvodného termínu 22.04. akcia uskutočnila dňa 06.05.2024. Počasie už bolo v tento deň ideálne na aktivity, ktoré si pre deti organizátori Bachledky pripravili.

A bolo sa na čo pozerať a aj sa do čoho zapojiť. Deti sa s radosťou zapojili do sadenia stromčekov a čerpali nové poznatky a skúsenosti z oblasti ochrany prírody, ktorá je pre nás ľudí nenahraditeľná. Vážme si preto jej bohatstvo, čerpajme z jej sily a darov a buďme jej ochrancami a nie ničiteľmi. Ďakujeme za pozvanie a tešíme sa, že sme boli súčasťou tohto perfektného dňa.